Izabela Buchowska ~ Wiolonczelistyka.com

Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w Olsztynie w wieku lat dwunastu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiowała pod kierunkiem prof. Stanisława Pokorskiego i as. Tomasza Lisieckiego, studiów podyplomowych w Musikhochschule Lübeck (Niemcy) w klasie prof. Ulfa Tischbirka oraz studiów profesjonalnych w Mannes College of Music (Nowy Jork- USA) w klasie światowej sławy wiolonczelistki, prezydent 'Violoncello Society' w Nowym Jorku, prof. Barbary Stein-Mallow. Ostatni semestr studiów w Nowym Jorku spedzila jako gościnna artystka w
slynnej Juilliard School. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich współpracując z tak wybitnymi osobowościami jak: Kazimierz Michalik, Lynn Harrel, Ulf Tischbirek, Andrzej Bauer, Edna Michell, Baruch Arnon, Tomasz Strahl , czy Roman Jabłoński.

Izabela Buchowska jest laureatką wielu nagród i stypendiów. Niektóre z nich, to: 'Talent Roku 2007' w kategorii antycznej muzy Euterpe przyznana przez Fundację Środowisk Twórczych, nagroda Foerderer Gesselschaft der Musikhochschule Luebeck (2006), wygrana w prestiżowym konkursie na roczne stypendium Rządu Niemieckiego DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst) (2005), stypendium artystyczne Marszałka Województwa
Warmińsko-Mazurskiego (2008), Prezydenta Miasta Olsztyn (2007), Rotary Clubu (2007), Instytutu Adama Mickiewicza (2007,2008). Izabela Buchowska jest tegoroczną stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Występowała podczas licznych festiwali muzycznych, m. in. na słynnym Schlezwig-Holstein Festival w Niemczech i Chopin and Friends Festival w Nowym Jorku. Często dokonuje prawykonań utworów młodych polskich kompozytorów, z których wiele jest jej dedykowanych. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Europie i USA.

Wiecej info: www.myspace.com/izabelabuchowska