Przejdź do głównej zawartości

Samuli Peltonen

16 pazdziernika odbyl sie koncert Samuli Peltonen w Czestochowie. Ponizej zyciorys tego zdolnego wiolonczelisty.


Samuli Peltonen ur. 1981r młody, fiński wiolonczelista, student Arto Norasa w Sibelius Academy w Helsinkach. Czynnie uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takie sławy jak Fred Sherry, Torleif Thedeen, Tsuyoshi Tsutsumi, Martti Rousi, Marko Ylönen oraz Franz Helmersson. Występował w licznych koncertach fińskich orkiestr takich jak Helsińska Orkiestra Filharmoniczna, Orkiestra Filharmoniczna Turku,Tapiola Sinfonietta, Orkiestra miejska Seinäjoki, Orkiestra miejska Vaasa, Sigyn-sinfonietta oraz solo w ramach recitali muzyki kameralnej w Finlandii, Chinach, Danii, Hiszpanii, Estonii, Szwecji oraz w Niemczech.

Jest zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Krzysztofa Pendereckiego w grudniu 2008r, ponadto zdobył jeszcze Nagrodę Specjalną Narodowego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego za najlepsze wykonanie utworu patrona konkursu.

W 2007 roku zdobył IV nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym „Paulo Cello” a w 2006 I nagrodę w Konkursie Wiolonczelowym miasta Turku.

W 2004 roku zdobył II nagrodę w konkursie „Jyväskylä Baltic-Nordic duo competition” występując wraz z pianistka Anną-Mari Murdvee.

Od 2006 r. stał się regularnym członkiem Helsińskiej Orkiestry Filharmonicznej.

Gra na wiolonczeli wykonanej przez Giovanniego Grancino z 1698r, której sponsorem jest Pohjola Bank Art Foundation.

source:www.elokuu-ensemble.com

Popularne posty z tego bloga

Lekcje Gry na Wiolonczeli // Warszawa

Chcesz nauczyć się grać na wiolonczeli? Dobrze trafiłeś, pani Mariola prowadzi lekcje gry na wiolonczeli na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na wiolonczeli możesz rozpocząć w każdym wieku. Bogaty repertuar od baroku, poprzez klasykę do muzyki rozrywkowej - od Bacha do Metallici. Nauke gry na wiolonczeli prowadzi doświadczony pedagog wiolonczelista . Zajęcia prowadzone sa w Warszawie w różnych lokalizacjach, istnieje możliwość dojazdu do ucznia. Lekcja gry na wiolonczeli mogą miec różny format, zawsze w miłej atmosferze. Indywidualne lekcje wiolonczeli w Warszawie Grupowe lekcje gry na wiolonczeli Mozliwosc gry w duetach wiolonczelowych ( 2cellos ) Kontakt: wiolonczelistyka@gmail.com +48.602.490.461

Mariola Palczewska

Mariola Palczewska, uczennica prof K.Wiłkomirskiego oraz prof A.Orkisza jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych, solistką, kameralistką, muzykiem orkiestrowym oraz pedagogiem. Jako muzyk kameralista-solista koncertowała z Polską Orkiestrą Kameralną (pod dyr J.Maksymiuka). Potem, będąc asystentem na Akademii Muzycznej w Warszawie, przez wiele lat pracowała w Filharmonii Narodowej, współpracowała m.in z Polską Orkiestrą Radiową, Polska Filharmonia Kameralna. W latach 1987-90 była koncertmistrzem Orkiestry Sinfonica del Valle (Cali, Kolumbia) a w latach 1989-2009 koncertmistrzem w Warszawskiej Operze Kameralnej. Mariola jest również doświadczonym pedagogiem, w swojej karierze była wykładowcą na Akademii Muzycznej w Warszawie (dzisiejszy Uniwersytet Muzyczny), dziekanem wydziału  instrumentów smyczkowych w Konserwatorium Muzycznym w Cali (Kolumbia). Aktualnie Mariola zajmuje się wyłącznie pedagogiką w wielu Warszawskich placówkach muzycznych realizujac autorski program nauczan