Przejdź do głównej zawartości

Steven Isserlis

Steven Isserlis, światowej sławy brytyjski wiolonczelista - solista, kameralista, pedagog. W sezonie 2008/2009 koncertował m.in. z Filharmonią Berlińską, Deutsches Symphonie Orchester, Washington National Symphony, Orchestre des Champs-Elysées i Philippe Herreweghe; występował w London's Wigmore Hall z Thomasem Adèsem i Olli Mustonenem, na Festiwalu z Salzburgu z Joshuą Bellem, Dénesem Várjonem, Jörgiem Widmannen i Emily Beynon oraz dwukrotnie dla BBC Proms.

Współpracuje z Wigmore Hall w Londynie, dla której stworzył serię programów tematycznych, w tym koncerty poświęcone muzyce Schumanna, Mendelssohna i Chopin. Zajmuje się także muzyką współczesną. Od czasu światowej premiery "Protecting Veil" Johna Tavenera dla BBC Proms w 1989 pracował nad licznymi podobnymi projektami, w tym z Wolfgangiem Rihmem i Thomasem Adèsem. Interesuje go również pisanie książek i wykonywanie muzyki dla najmłodszych odbiorców. Stworzył serię biografii wielkich kompozytorów adresowaną właśnie do dzieci ("Beethoven Threw the Stew", "Why Handel Waggled his Wig").

Różnorodność nagradzanych nagrań Stevena Isserlisa oddaje wachlarz jego zainteresowań muzycznych. Otrzymał m.in. Nagrodę Gramophone Magazine Instrumental i Nagrodę Krytyków na Classical Brits 2008. Steven Isserlis gra na ‘Feuermann' lub ‘De Munck' Stradivarius z 1730, dzięki grzeczności the Nippon Music Foundation of Japan, i na Marquis de Corberon (Nelsova) Stradivarius z 1726, dzięki uprzejmości the Royal Academy of Music.

zrodlo: pl.chopin.nifc.pl

Popularne posty z tego bloga

Lekcje Gry na Wiolonczeli // Warszawa

Chcesz nauczyć się grać na wiolonczeli? Dobrze trafiłeś, pani Mariola prowadzi lekcje gry na wiolonczeli na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na wiolonczeli możesz rozpocząć w każdym wieku. Bogaty repertuar od baroku, poprzez klasykę do muzyki rozrywkowej - od Bacha do Metallici. Nauke gry na wiolonczeli prowadzi doświadczony pedagog wiolonczelista . Zajęcia prowadzone sa w Warszawie w różnych lokalizacjach, istnieje możliwość dojazdu do ucznia. Lekcja gry na wiolonczeli mogą miec różny format, zawsze w miłej atmosferze. Indywidualne lekcje wiolonczeli w Warszawie Grupowe lekcje gry na wiolonczeli Mozliwosc gry w duetach wiolonczelowych ( 2cellos ) Kontakt: wiolonczelistyka@gmail.com +48.602.490.461

Mariola Palczewska

Mariola Palczewska, uczennica prof K.Wiłkomirskiego oraz prof A.Orkisza jest laureatką wielu konkursów międzynarodowych, solistką, kameralistką, muzykiem orkiestrowym oraz pedagogiem. Jako muzyk kameralista-solista koncertowała z Polską Orkiestrą Kameralną (pod dyr J.Maksymiuka). Potem, będąc asystentem na Akademii Muzycznej w Warszawie, przez wiele lat pracowała w Filharmonii Narodowej, współpracowała m.in z Polską Orkiestrą Radiową, Polska Filharmonia Kameralna. W latach 1987-90 była koncertmistrzem Orkiestry Sinfonica del Valle (Cali, Kolumbia) a w latach 1989-2009 koncertmistrzem w Warszawskiej Operze Kameralnej. Mariola jest również doświadczonym pedagogiem, w swojej karierze była wykładowcą na Akademii Muzycznej w Warszawie (dzisiejszy Uniwersytet Muzyczny), dziekanem wydziału  instrumentów smyczkowych w Konserwatorium Muzycznym w Cali (Kolumbia). Aktualnie Mariola zajmuje się wyłącznie pedagogiką w wielu Warszawskich placówkach muzycznych realizujac autorski program nauczan