Przejdź do głównej zawartości

Han-Na Chang

Han-Na Chang w wieku 11 lat zdobyła I Nagrodę oraz Contemporary Music Prize, przyznane przez Maestro Rostropowicza i 10 członków jury na V Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Rostropowicza w Paryżu, fenomenalny artyzm, wirtuozeria i głębia interpretacji postawiły wiolonczelistkę na czele młodej generacji współczesnych artystów.

Han-Na Chang to nazwisko doskonale znane miłośnikom muzyki na całym świecie. Wiolonczelistka występuje regularnie na najbardziej prestiżowych scenach muzycznych Europy, Ameryki Północnej i Azji. Współpracowała z Lorinem Maazelem, Giuseppe Sinopoli, Antonio Pappano, Leonardem Slatkinem, Charlesem Dutoit, Herbertem Blomstedt, Mariss Jansonsem, Riccardo Muti, Christophem Eschenbachem, Seiji Ozawą, Jamesem Conlonem, Mścisławem Rostropowiczem, Zubinem Mehtą i Myung-Whun Chung.

Han-Na Chang nagrywa wyłącznie dla EMI Classics. Swoje pierwsze nagranie zrealizowała w listopadzie 1995 roku z Mścisławem Rostropowiczem i London Symphony Orchestra, wykonując Wariacje na temat rokoko Czajkowskiego, Koncert wiolonczelowy Saint-Saënsa, Elegie Faure i Kol Nidrei Brucha. Jej debiutancki album odniósł sensacyjny sukces i przyniósł artystce nagrodę w kategorii Młody Artysta Roku magazynu ECHO Klassik-Deutsche Schallplattenpreis. Wkrótce potem wiolonczelistka nagrała płytę z dwoma Koncertami wiolonczelowymi Haydna. Jej trzeci album, The Swan, to antologia krótkich utworów na wiolonczelę i orkiestrę, zrealizowany wspólnie z Leonardem Slatkinem i Philharmonia Orchestra. Najnowsza płyta artystki, nagrana wspólnie z Antonio Pappano i London Symphony Orchestra, przedstawiająca Sinfonię Concertante Prokofiewa i jego Sonatę wiolonczelową, otrzymała wiele nagród: Nagranie Roku 2003 w kategorii koncert, przyznane przez magazyn ECHO Klassik, Nagranie Roku w kategorii koncert, przyznane przez Cannes Classical Award oraz Nagranie Roku w kategorii koncert, wybrane przez krytyków Gramophone Magazine. Wszystkie cztery dotychczas wydane płyty wiolonczelistki stały się bestsellerami. Han-Na Chang studiuje prywatnie u Mischy Maisky’ego i Mścisława Rostropowicza. Odbywa też studia na Harvard University.


Popularne posty z tego bloga

Andrzej Wróbel

Profesor Andrzej Wróbel ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1972 roku. Od tego roku jest zatrudniony w Uczelni jako pracownik dydaktyczny. Jego działalność artystyczna zaczęła się jeszcze przed ukończeniem studiów. W latach 1966-86 pracował w Zespole Kameralistów Filharmonii Narodowej pod kierunkiem K. Teutscha. W 1972 roku założył, razem z J. Tawroszewiczem, kwartet smyczkowy - "Kwartet Polski". Z tym kwartetem otrzymał nagrody na konkursach: Colmar - I nagroda, Belgrad - II nagroda, Monachium - III nagroda. Kwartet dokonał licznych nagrań dla radiofonii niemieckiej, szwajcarskiej, francuskiej i polskiej. Nagrał też płytę dla Polskich Nagrań. Kwartet ten niestety rozpadł się po 1981 roku. W latach 1972/73 Andrzej Wróbel pracował też w orkiestrze Filharmonii Narodowej. Od 1972 do 1985 pracował jako koncertmistrz w Warszawskiej Operze Kameralnej. Był założycielem Polskiej Orkiestry Kameralnej z Jerzym Maksymiukiem. W roku 1986 założył zespół kameraln...

Lekcje Gry na Wiolonczeli // Warszawa

Chcesz nauczyć się grać na wiolonczeli? Dobrze trafiłeś, pani Mariola prowadzi lekcje gry na wiolonczeli na wszystkich poziomach nauczania. Naukę gry na wiolonczeli możesz rozpocząć w każdym wieku. Bogaty repertuar od baroku, poprzez klasykę do muzyki rozrywkowej - od Bacha do Metallici. Nauke gry na wiolonczeli prowadzi doświadczony pedagog wiolonczelista . Zajęcia prowadzone sa w Warszawie w różnych lokalizacjach, istnieje możliwość dojazdu do ucznia. Lekcja gry na wiolonczeli mogą miec różny format, zawsze w miłej atmosferze. Indywidualne lekcje wiolonczeli w Warszawie Grupowe lekcje gry na wiolonczeli Mozliwosc gry w duetach wiolonczelowych ( 2cellos ) Kontakt: wiolonczelistyka@gmail.com +48.602.490.461